július 26. szerda | Anna, Anikó napja |
m.erdely.ma
1 EURO: 4,5617 RON | 100 HUF: 1,4927 RON | több
sport
2017.06.20. | 07:10 Izzadságos győzelmet aratott Németország a Konföderációs Kupán

1434 1

A német labdarúgó-válogatott 3-2-re legyőzte az ausztrál együttest a jövő évi világbajnokság főpróbájának tartott Konföderációs Kupa első fordulós mérkőzésén, hétfőn.

Eredmények, Konföderációs Kupa:
B csoport, 1. forduló:
Németország-Ausztrália 3-2 (2-1)
Gólok: Stindl (5.), Draxler (44., 11-esből), Goretzka (48.), illetve Rogic (41.), Juric (56.)

A világbajnok Nationalelf korán vezetést szerzett: Julian Brandt futott el a jobbszélen, s centerezését Lars Stindl kilenc méterről lőtte a kapuba. Az ausztrálok a 41. percben egyenlítettek, Tommy Rogic vágta a kapuba saját lepattanóját, ám a szünet előtt Julian Draxler büntetőből visszaállította a német vezetést.

A fordulást követően Leon Goretzka növelte a különbséget, az ausztrálokat Tomi Juric hozta újra a meccsbe: Bernd Leno kapus kiejtette elé a labdát, ő pedig élt a lehetőséggel, s a videóbírós rendszer igénybevételével a játékvezető meg is adta a találatot.