1 EURO: 4,5563 RON | 100 HUF: 1,4700 RON | több
sport
2017.06.10. | 00:02 Andorra – Magyarország 1-0 – Történelmi vereség

2707 9
Fotó: MLSZ

A magyar labdarúgó-válogatott történelmi vereséget szenvedett Andorrában, ahol pénteken 1-0-ra alulmaradt világbajnoki selejtezőmérkőzésen.

A pireneusi miniállam csapata, amely amatőr játékosokból áll és 186. a világranglistán, története során először szerzett gólt Magyarország ellen, ráadásul Marc Rebes 26. percben fejelt találatával meg is nyerte a találkozót. Andorra ezt megelőzően 2004 októberében, Macedónia legyőzésével szerzett három pontot tétmérkőzésen.
Bernd Storck szövetségi kapitány csapata, amelyben Tóth Bence újoncként szerepelt, a kínos vereség ellenére megtartotta harmadik helyét a csoportban, de immár nyolc pont a hátránya pótselejtezőt érő második helyen álló Portugáliával szemben.
A magyarok legközelebb augusztus 31-én Lettországot fogadják a kvalifikációs sorozatban.

Európai vb-selejtezők, B csoport, 6. forduló:
Andorra-Magyarország 1-0 (1-0)
------------------------------
Andorra La Vella, v.: Kalogeropulosz (görög)
gólszerző: Rebes (26.)
sárga lap: Alaez (27.), Pujol (29.), San Nicolas (36.), Rubio (60.), Vales (79.), illetve Bese (45.)

Andorra:
--------
Gomes – Rubio, Llovera, Lima, San Nicolas – Vales, Rebes – Clemente (Riera, 82.), Pujol (Ayala, 88.), Martinez – Alaez (Maneiro, 68.)

Magyarország:
-------------
Gulácsi – Bese, Vinícus, Lang (Balogh N., 56.), Tóth B. – Nagy Á., Kleinheisler – Dzsudzsák, Stieber (Nagy D., 21.), Gyurcsó (Sallai, 71.) – Eppel

I. félidő:
----------
26. perc: Rubio jobb oldali beadását követően a túlsó oldalon érkező Rebes ívelten a hosszú sarok felé fejelte vissza a labdát, amely a kapufa érintésével került a hálóba (1-0).

A magyar válogatott az első perctől mezőnyfölényben futballozott, de ez nem lendületes játékának, hanem a visszahúzódó és a területet átengedő andorrai csapatnak volt köszönhető. Bernd Storck csapata sokkal többet birtokolta a labdát, ugyanakkor komoly veszélyt egyáltalán nem jelentett a hazai kapura, egyrészt a támadó harmadban jellemző tanácstalanság, másrészt a pontatlan játék miatt.

Az igazi hidegzuhanyt egy andorrai kontra jelentette, aminek végén Rebes betalált, így a pireneusi miniállam először volt eredményes a magyar válogatott ellen. Ezt követően Eppel Márton előtt adódott ziccer, de lövését hárította a hazai kapus. Ezután ismét csak meddő magyar mezőnyfölény jellemezte a meccset a szünetig. A magyar szurkolók nem épp irodalmi stílusban tudatták a játékosokkal, hogy gyengének értékelik teljesítményüket.

A folytatásra sokkal lendületesebben jött ki a magyar csapat. Ugyan helyzeteket ez sem eredményezett, de távoli lövésekből ezúttal már veszélyeztetett a válogatott, Dzsudzsák Balázs például centikkel tévesztette el a jobb sarkot, a többi esetben pedig Gomes védett.

Az idő múlásával egyre görcsösebbé váltak a magyarok, egyedül a csereként beállt Balogh Norbert tudott rendszeresen párharcokat nyerni a jobb oldalon, de gól ezekből a lehetőségekből sem született. Dzsudzsáknak volt még veszélyes lövése, de az egész meccsen nagyszerűen védett a hazai kapus, aki csapata legjobbja volt, így elévülhetetlen érdemeket szerzett az ország legnagyobb futballsikerében. A magyar válogatott alig egy éve még nyolcaddöntős volt a franciaországi Európa-bajnokságon, ezúttal viszont története talán legkínosabb vereségét szenvedte el.

MTI

Csiripelés Twitterre

Még írhat karaktert.
Név:

Mennyi nyolc + kettő ?

Dühös románszakértő írta (2017.06.13. 22:39:18)
A magyar foci, az utánpótlással együtt pont olyan, mint a szadeszos-dákápós-gyurcsányista balliberális oldal, meg az RMDSZ: tele van magyarnevű román ügynökökkel, és azok is vezetik! Pont!

Falusi írta (2017.06.11. 02:34:44)
Nemcsak a stadionokkal van gond. A stadion az kell, ha van csapat s van játék. Az emberekkel van nagyobb baj. Sok fociklubra rátelepedtek politikusok, üzletemberek, kalandorok. A szív-lélek és hozzáértő szakembereket általában mellőzik a könyöklők. A székely fociakadémiát sem szakemberek alapították. Az andorrai szégyen után minden olyan ember egy havi bérét letiltanám, akik a Magyar Állam pénzén foglalkoznak focival.

Szekely írta (2017.06.11. 01:50:04)
Edes Erdely talan az elso lepes az lenne , ha a magyarsag is felebredne es kertitorpeket nem valasztana vezetoknek mert mindenikbol diktator lett.

Viktorka írta (2017.06.10. 22:33:38)
Még több stadiont!!

"Figyelj, haver! Kis focistám! Szerinted az új stadiontól megjavul a foci? Öhöm. Ha Mari néni szarul főz és adok neki Zepter edényhalmazt, attól finomabb lesz benne, ami szar?"
Hofi Géza

Felelőségg írta (2017.06.10. 21:55:51)
Nem a támogatást kell meg vonni hanem a FELELŐSÁÉGRE vonást kel elő térbe helyezni.Nincs győzelem izadság nélkül igy izadjanak meg akik felelőtlenül el tüntették a pénzt.

Édes Erdély írta (2017.06.10. 10:40:03)
Valószínűleg elérkezett az a pillanat, hogy megvonjunk minden állami témogatást a magyar focitól, valamint leállítsuk a stadion építési programokat!

Vilmos írta (2017.06.10. 10:39:53)
Egyetlen sportág sem okozott még ennyi szégyent (és évtizedek óta már!) a magyarságnak, mint a magyar foci! Az az igazság, hogy az egész, ún. magyar foci egy nagy sz.rrakás! Sajnos fogalmam sincs hogyan lehetne gatyába rázni ezt a bandát, talán valami László királyi szigort, és köbetkezetességet kellene bevezetni egészen a legfelsőbb vezetéstől a legalsó fokokig, vagy vamali hasonlót. Szégyen és gyalázat, amit már évtizedek óta művelnek!... :(

Gaács Tibor írta (2017.06.10. 09:22:03)
Egyetlen mondat a magyarázat: Dárday kellett volna! Idegen edzőnek nem szívügye a magyar foci. Bármilyen jó is legyen egyébként.

Akademikusii írta (2017.06.10. 08:50:47)