1 EURO: 4,5873 RON | 100 HUF: 1,5118 RON | több

sport
2017.06.07. | 10:57 Háromgólos vereség az oroszoktól (Labdarúgás)

1766
Fotó: rfs.ru

A magyar labdarúgó-válogatott hétfő este felkészülési mérkőzésen 3–0 arányú vereséget szenvedett Oroszország legjobbjaitól 12 ezer néző előtt a Groupama Arénában.

Bernd Storck szövetségi kapitány négy újoncot nevezett a csapatba ezen a mérkőzésen, Eppel Márton és Márkvárt Dávid kezdőként, míg Balogh Norbert és Kleisz Márk csereként mutatkozott be a válogatottban. A magyarok 39 éve nyeretlenek az oroszok ellen, legutóbb 1978-ban a jogelőd Szovjetuniót győzték le.

Az oroszok a 20. percben megszerezték a vezetést, Fjodor Szmolov iramodott meg félpályától, majd először kicselezte Kádár Tamást, utána Márkvárt Dávid lábai között pöckölte tovább a labdát, végül pedig mintegy 15 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (0–1).

Húsz perccel később Alekszandr Szamedov végezhetett el szögletet, Eppel Márton pedig a védők között Gulácsi Péter kapujába fejelte a labdát (0–2).

A orosz labdarúgók a harmadik gólt a mérkőzés 89. percében lőtték egy ellentámadást követően: Alekszej Mirancsuk a bal oldalról passzolt a csereként beálló Dimitrij Poloz elé, aki 13 méterről a jobb alsóba lőtt (0–3).

A magyarok idei második mérkőzésükön a második 3–0 arányú vereségüket szenvedték el, sorozatban pedig már harmadszor kaptak ki – Svédországtól, Portugáliától, Oroszországtól –, s ezen a három meccsen nyolc gólt kaptak, és egyet sem szereztek.

A Bernd Storck edzette csapat pénteken Andorra vendégeként játszik a vb-selejtező 6. fordulójában.