1 EURO: 4,5673 RON | 100 HUF: 1,4773 RON | több
sport
2017.06.05. | 16:32 Tenisz: Negyeddöntőbe jutott Simona Halep a Roland Garroson

1239 0
Fotó: Christian Hartmann / Reuters / Agerpres

Bejutott a legjobb nyolc közé Simona Halep a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) női versenyében, miután 6-1, 6-1-re legyőzte Carla Suarez Navarrót.

A harmadikként kiemelt Halepnek magabiztos, meggyőző játékkal, mindössze egy óra alatt sikerült nyernie a világranglista 23. helyén álló spanyol teniszezővel szemben.

A mérkőzést megelőzően Halep 6-5-re vezette a két játékos egymás elleni mérlegét, salakon azonban ez az első győzelme Navarróval szemben, az előző négy mérkőzést a spanyol nyerte.

2016-ban Halep csak a nyolcaddöntőig jutott a Roland Garroson. Hétfői győzelmével bebiztosított magának egy 340.000 eurós pénzdíjat és 430 ranglistapontot. A negyeddöntőben az ukrán Elina Szvitolina és a horvát Petra Martic közötti mérkőzés győztese lesz az ellenfele.

Agerpres

Simona Halep következő ellenfele Elina Szvitolina lesz, aki 4:6; 6:3; 7:5-re legyőzte Petra Marticot. (szerk.megj.)