június 26. hétfő | János, Pál napja |
m.erdely.ma
1 EURO: 4,5673 RON | 100 HUF: 1,4773 RON | több
sport
2017.05.31. | 23:01 Labdarúgó Magyar Kupa – Sorozatban harmadszor nyert a Ferencváros

1411 0

A Ferencváros sorozatban harmadszor, összességében 23. alkalommal nyerte meg a labdarúgó Magyar Kupát: a zöld-fehérek a szerdai döntőben 1-1-es rendes játékidő, majd hosszabbítás után tizenegyesekkel 5-4-re győzték le a Vasast.

A Groupama Arénában rendezett mérkőzésen Varga Roland távoli szabadrúgásával szerzett vezetést az FTC a 26. percben, Kulcsár Tamás pedig szinte rögtön a szünet után egyenlített.

Nem sokkal a rendes játékidő vége előtt rendkívül ijesztő jelenet játszódott le: Lovrencsics Gergő, a Ferencváros játékosa egy ütközés után eszméletlenül terült a földön, és csak bő öt perccel később hordágyon – de már eszméleténél – hagyta el a pályát.

Gól nem esett már a hosszabbításban sem, így következtek a tizenegyesek. A tíz rúgó közül egyedüliként a Vasasból Kire Ristevski hibázott.

A Ferencváros a klub történetében harmadik alkalommal tudta sorozatban háromszor elhódítani a trófeát, korábban 1942 és 1944, valamint 1993 és 1995 között sikerült neki ez a bravúr.