1 EURO: 4,5737 RON | 100 HUF: 1,4988 RON | több

Archívum
sport
2017.02.12. | 08:28 Kosárlabda – A Târgovişte nyerte a Románia Kupát

3621

A CSM Târgovişte szombat este videóbíróval nyerte meg a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati sportcsarnokban a női kosárlabda Románia Kupát, miután a döntőben 64-63 (15-19, 13-20, 22-14, 14-10) arányban legyőzte az Olimpia Brassó csapatát.

A tavaly is döntőt játszó Olimpia 28-39-re vezetett a félidőben, de ezt a hátrányt a Târgovişte 13 perc alatt ledolgozta (54-53), sőt 60-55-re elhúzott (55. perc), ám a brassóiak visszajöttek, és 3:37-tel a vége előtt 62-63 volt az eredmény. Ezt követően 213 másodpercig nem esett kosár, de Porche Poole 3 másodperccel a vége előtt dobott egy kétpontost: 64-63. Az utolsó támadásnál Biljana Pesovic nem talált be, ám a lepattanót Higgins éppen amikor megszólalt a meccs végét jelző duda, visszalökte a kosárba. Ezzel Brassó nyert volna, ám Laurenţiu Grigoraş vezetőbíró a tévé közvetítő kocsijában visszanézte a helyzetet és megállapította, hogy abban a pillanatban, amikor lejárt a játékidő, a labda még érte Higgins ujjbegyét, így a kosár nem érvényes, a mérkőzést a Târgovişte nyerte.

A Târgovişte ezzel tizedik alkalommal hódítja el a kupát, miután pénteken, ugyancsak drámai végjátékban, 10 pontos hátrányból fordítva, 58-55 (12-14, 11-16, 13-13, 22-12) arányban legyőzte a címvédő és aktuális bajnok Sepsi SIC együttesét.

A győztesek legjobbja, és a Románia Kupa MVP-je Porsche Poole volt (12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), az ezüstérmes csapatból Nicole Webb (22, 3, 4) volt a legeredményesebb.