m.erdely.ma
1 EURO: 4,5737 RON | 100 HUF: 1,4988 RON | több

Archívum
sport
2017.02.11. | 10:03 Kosárlabda, Románia Kupa – Târgovişte és Brassó jutott a döntőbe

3574

A CSM Târgovişte és az Olimpia Brassó jutott be az döntőbe a női kosárlabda Románia Kupa pénteki játéknapján.

A sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban zajló nyolcas döntő első elődöntőjében a Târgovişte drámai küzdelemben 55-58 (14-12, 16-11, 13-13, 12-22) arányban legyőzte a Sepsi SIC együttesét.

A címvédő és bajnok házigazda három negyeden át uralta a küzdelmet, ám a végén mégis vesztesen hagyta el a pályát.

A negyedik negyed elején a Sepsi SIC 43-36-ra vezetetett, ám a vendégek egy hihetetlen 0-12-es etapot hoztak és 43-48-ra fordítottak. A hazaiak a maguk során 8-0-al jöttek és 51-48-ra állították a tabellát.

104 másodperccel a vége előtt a Sepsi SIC 54-52-re vezetett. Cocker egyenlített, majd szintén ő szerzett labdát és Poole dobott egy kétpontost, így 11 másodperccel a vége előtt 54-56 volt. A Sepsi két büntetőhöz jutott, ám Gödri-Părău az egyiket kihagyta (55-56), Porchia Green még dobott egy kétpontost (55-58), Jeffery pedig nem talált be hárompontos kísérletével és az 1.200 szurkoló által bíztatott címvédő kiesett.

A hazaiak legeredményesebb játékosa Annemarie Gödri-Părău (15 pont, 3 lepattanó, 1 gólpassz) és Janeesha Jeffery volt (14,8,1) volt. A Târgovişteből kiemelkedett Monique Coker (17,6,0), Porchia Green (12,11,0) és Larisa Toma (11,5,3).

A második elődöntőben a Brassó a vártnál némiképpen könnyebben 72-57 (20-10, 22-17, 20-16, 10-14) arányban legyőzte a marosvásárhelyi Sirius együttesét.

A brassói gárda esélyt sem adott Steff Zakariás csapatának, elejétől végig uralta a meccset, előnyét folyamatosan növelve magabiztos győzelmet aratott.

A meccs MVP-je a tarthatatlan Adrienne Webb (20,9,2) volt, a Maros-partiak legeredményesebb játékosa ismét Angel Robinson (18,4,4) lett.

A döntőt szombaton 16 óra 45 perckor játsszák. A Digi Sport és a Marosvásárhelyi Rádió élőben közvetíti.