1 EURO: 4,5737 RON | 100 HUF: 1,5058 RON | több

Archívum
sport
2016.12.11. | 21:48 Nyolc góllal verték a románok a magyarokat a női kézi-Eb-n

3214 2

A magyar válogatott 29-21-re kikapott a világbajnoki bronzérmes román csapattól a svédországi női kézilabda-Európa-bajnokság középdöntőjében, vasárnap.

A két együttes korábban 95 alkalommal mérkőzött meg egymással, eddigi összecsapásaikon 54 magyar siker mellett 9 döntetlen és 32 román győzelem született. Legutóbb november 27-én, Kolozsváron találkoztak, ahol a Kárpát Kupa fináléjában Kim Rasmussen szövetségi kapitány együttese 29-24-re legyőzte a házigazdát. A román együttest a Győri Audi ETO KC vezetőedzője, Ambros Martín irányítja, aki az év első felében Elek Gáborral közösen még a magyar csapat élén dolgozott.

A helsingborgi mérkőzés Kovács Anna találatával indult, ám a románok gyorsan magukhoz vették a vezetést, és a 12. perc végére 7-4-es előnyre tettek szert, így a védés nélküli Kiss Évát Szikora Melinda váltotta a kapuban. Három percre rá Kim Rasmussen időt is kért, ugyanis Cristina Neagu harmadik találata után 9-5-re növelte a fórt Románia. A taktikai megbeszélés ellenére a 19. percben 11-6-os román előnyt mutatott az eredményjelző, és bár a lehetőség megvolt a három találatra zárkózásra, a különbség végül tovább nőtt: másfél perccel a szünet előtt már 15-8-ra vezetett az ellenfél.

A fordulást követően szétesett a magyarok játéka, a sorozatos hibákat kihasználó román együttes 18-9-re növelte előnyét. Kiss hétméterest védett, míg a némileg javuló védekezés nyomán Kovács emberelőnyben üreskapus góllal hatra csökkentette a különbséget (20-14). A románok azonban megrázták magukat, így újra nyolc volt közte az utolsó negyedórára fordulva (22-14). A hajrában a végül tíz találatig jutó Neagut pihentető román együttes könnyedén tartani tudta a különbséget – amely többször is kilencre hízott –, és végül nyolc találattal győzött.

„Nem azt tettük, amit kellett volna. Nagyon passzívak voltunk az elején, nyomást kellett volna kifejtenünk” – értékelt Kim Rasmussen az M4 Sportnak. Kifejtette, tudták, hogy van olyan román játékos, aki lentről szeret lőni, készültek erre, mégis sok gólt kaptak ilyen szituációból. Hozzátette, szerinte a második félidő elején a játékvezetők néhány esetben a románoknak kedveztek döntéseikkel.

MTI

Csiripelés Twitterre

Archív cikkekhez nem írható hozzászólás!

Pesti jampi írta (2016-12-16 10:13:16)
Erre a versenyre nem volt megjelölve cél, mert összeszokó csapat + rengeteg, rengeteg sérült... :-(((
Ennek ellenére a hajamat téptem, mert román volt az ellen és ott nincs pardon...

Megjegyzem: Szűcs Gabi meg a rövid, szőke hajú magyar lány szépen és átéléssel énekelték a román himnuszt... Biztos büszkék rá!!!

Objektiv írta (2016-12-12 07:42:13)
Azt azért kérnémszépen megemliteni ,hogy tőlünk (magyarokról van szó)a fél csapat sérült volt.Az igazi arcukat a lányok a Kárpát-kupán mutatták meg...