m.erdely.ma
1 EURO: 4,5637 RON | 100 HUF: 1,4821 RON | több

Archívum
sport
2016.12.04. | 08:15 Sízés – Miklós Edit karrierje során másodszor lett dobogós a Világkupán

3211 2

Harmadik helyen végzett Miklós Edit az alpesi sí világkupa-sorozat szombati lesikló futamában a kanadai Lake Louise-ban. Ezzel a csíkszeredai születésű versenyző a 2015-ös St. Moritz-i szenzációs teljesítménye után ismét a pódiumon végzett – adta hírül a Magyar Síszövetség.

A pénteki 10. helyezését követően azzal az elhatározással vágott neki a távnak Miklós Edit, hogy még többet farag az időből az előkelőbb pozíció érdekében a kanadai Lake Louise-ban rendezett második lesikló futamban. Ezúttal vele kezdődött a verseny, 1-es rajtszámmal indulhatott. A körülmények kifogástalanok voltak, a pályát jól előkészítették, és a látási viszonyok is megfelelően alakultak. Az olimpiai hetedik helyezett síző magabiztosabban haladt a pályán, és jól vette a kritikusabb középső szakasz kanyarjait is. Nagyon koncentrált volt, látszott a mozgásán, hogy fejben is jól összerakta a futamát. Végül a több kockáztatás ellenére is hibátlanul teljesített – számolt be honlapján a Magyar Síszövetség.

A teljes mezőnyből csak ketten tudtak Miklós Edit előtt végezni. A pénteki győztes szlovén Ilka Stuhec ismét remekelt, és hibátlan menettel érkezett be a magyar síző elé, majd a 9-es rajszámmal induló svájci Lara Gut csúszott be közéjük. Ezek után az időjárás besegített, felhősödés kezdődött, és romlottak a látási viszonyok is. Az élen állók pozícióját már senki sem tudta veszélyeztetni.

„Ez volt a cél, hogy Edit ott legyen a dobogón, két futamból egy dobogós hely Lake Louise-ban: az remek kezdés. Az, hogy aranyérmes legyen a világkupában, nem elrugaszkodott cél. Azzal az akarattal, ami megvan benne, és azzal a sok munkával, amit belefektet, eléri célját. Sose adta fel, hosszú utat tett meg, és nagyon megérdemli a dobogós helyezést" – nyilatkozta Stark Márton, az alpesi szakág szövetségi kapitánya. Vasárnap a rövidebb és technikásabb szuperóriás-műlesiklást rendezik – a cél a pontszerzés a Magyar Síszövetség beszámolója szerint.

Amint arról beszámoltunk, Miklós Edit június óta új edzői stábbal dolgozik, és a 2018-as téli olimpián az aranyérmet célozta meg.