1 EURO: 4,5737 RON | 100 HUF: 1,4988 RON | több

Archívum
sport
2016.09.26. | 07:39 Jégkorong – Farkast szelídített a Sportklub

2625

A Csíkszeredai Sportklub nyerte meg hétvégén 4-2-re a vendég Brassói Corona elleni rangadót a jégkorong-Mol Ligában, miután Papp, Molnár, Alekszejev és McIntosh góljaira csak McDonald és Klempa tudott válaszolni – számol be Vásárhelyi-Nyemec Réka a kronika.ro-n.

A barcasági „Farkasok" vezetőedzője, Martin Lacroix szerint elsősorban a kiállításokhoz vezető fegyelmezetlenségük okozta a vesztüket, az első játékrészben „tálcán kínálták fel" ellenfelüknek a lehetőségeket. „Ezt nem lett volna szabad. A második harmadra azt mondanám, hogy kiegyensúlyozott volt, de a második kapott gól nagyon megfogott. A szépítő találatunk után úgy gondoltam, hogy vissza tudunk jönni a meccsbe, de a harmadik harmadra már megint nem úgy jöttünk ki. Az első perctől oda kell figyelnünk a meccsekre. Ha a szóló lehetőségeinket belőjük, talán az egy pontot elhozzuk, de a Sportklub ma teljesen megérdemelten nyert. A mai teljesítményünk az egy pontot sem érte meg" – értékelt a kanadai szakember.

Honfitársa, a Sportklubot edző Tom McCarthy szerint ugyanezt a játékot kell mutatniuk majd a folytatásban is, mert most az első percektől kezdve kezükben tartották a meccset. „Már a semleges zónában megakadályoztuk azt, hogy az ellenfelünk építkezni tudjon, továbbá a rengeteg korcsolyázással nagy nyomást tudtunk helyezni az ellenfélre. Állandó gólveszélyt tudtunk kialakítani, amelyben az ellenfél kapusa is elfáradt a harmadik harmadra" – magyarázta.

A két együttes egyébként egyaránt vereség után lépett szombaton pályára, mivel a Sportklubot pénteken a vendég Újpest verte 3-1-re, míg Brassóból a Ferencváros vitte el a három pontot 5-3-as győzelemmel. Az UTE másnap is Romániában nyert: a Galac vendégeként aratott 6-3 arányú diadalt. A moldvai együttes vasárnap este a Fradit látja vendégül, míg hétfőn Brassó–UTE és Sportklub–Ferencváros mérkőzések lesznek. A csíki klub különben az erdélyi rangadó után két új igazolást jelentett be: Egyed Róbert a Budapesti MAC-tól tér vissza a hargitai alakulatba, míg a kanadai Matt Spaffordot a Saskatchewan egyetemi csapatától szerződtették át.

Az erdélyi rangadó a hazai élvonalbeli pontvadászatba is beszámít, így a kék-fehérek megerősítették vezető pozíciójukat az alapszakasz összetettjében. Mellettük hétvégén csak a Steaua gyűjtött pontokat: előbb 8-2-re, majd 20-3-ra felülmúlta a Sportul Studențesc csapatát Csíkkarcfalván – írja a kronika.ro.