1 EURO: 4,4333 RON | 100 HUF: 1,4140 RON | több
Akik jól bánnak a kalapáccsal, hajlamosak minden problémát szögnek nézni. (Maslow, Abraham (1908-1970), amerikai pszichológus)

Archívum
sport
2012.05.20. | 21:16 Országos Duatlon Bajnokság: Ciprian Balanescu és Jakab-Benke Hajnalka lettek a bajnokok

986

Ciprian Bălănescu, a temesvári Ride Competition sportolója, nyerte a Marosvásárhely főterén rendezett Országos Duatlon Bajnokságot. A többszörös duatlon és triatlon bajnok sportoló 1:52:54-es idővel teljesítette a 10 km szaladásból 40 km kerékpározásból és 5 km szaladásból álló távot. Második helyen Rácz Levente Botond, a sepsiszentgyörgyi ASK Aluta sportolója végzett – a hosszú távú triatlonversenyeken kimagasló eredményeket elért sportoló 1:56:55-es idővel fejezte be a versenyt. A dobogó legalsó fokára a kétszeres országos ironman-bajnok, Baractuaru Mihai Alin (2:00:04) állt fel.

Ciprian Bălănescu a verseny utáni sajtónyilatkozatában elmondta, az ez évi céljai között szerepelt a bajnoki cím megszerzése, amelyért sokat dolgozott. „A szezon azonban csak most kezdődött, hamarosan indul a Bioeel Triathlon Grand Prix elnevezésű versenysorozat, amely komoly kihívásnak ígérkezik” – fogalmazott a sportoló. Újságírói kérdésre válaszolva elmondta, elégedett a nemrégiben megalakult Országos Triatlon Szövetség által szervezett első versennyel. „Még van javítanivaló, de úgy vélem, hogy a dolgok határozottan jó irányba haladnak” – jelentette ki. Hozzátette: a verseny külön pozitívuma, hogy Marosvásárhely központjában kapott helyet. „Azáltal, hogy a bajnokságot sikerült behozni a városközpontba, nemcsak a sportolók, hanem maga a sportág is közelebb került az emberekhez, így remélhetőleg többen kedvet kapnak majd a műveléséhez” – fogalmazott.

Rácz Levente Botond a verseny befejezése után elmondta, elégedett az elért eredménnyel, annál is inkább, mert hosszú távú triatlonosként nem ilyen távokra edz. „Sokkal inkább harmadik, negyedik helyre számítottam, mintsem másodikra. Az egyik csapattársam nemrég tért haza az Európa bajnokságról, amelyen kategóriájában második lett és edzéseken sokkal jobban ment, mint én” – magyarázta Rácz. Mint mondta, bár az atléták az első szaladásban nagy előnyt szereztek, de triatlonosként a kerékpározásban és a második szaladásban nagyon sokat be tudott hozni.

A nők közül a marosvásárhelyi Master Ski&Bike Klub sportolója, Jakab-Benke Hajnalka vitte haza az országos bajnoki címet. A háromszéki triatlonista 2:27:34 alatt teljesítette a távot. Második helyen a bukaresti Olimpia Sportklub versenyzője, Ion Ștefania végzett (2:30:26), a harmadik pedig Irimia Raluca lett (CSM Cluj – 2:32:22).

Nem vallottak szégyent a marosvásárhelyi profi sportolók sem – Mircea Gustav Robert (Jumbo Jet Triathlon Club) hetedik (2:06:19), Szikszai János Brunó (Extrem SK Tusnád) nyolcadik (2:11:32), Albert Carbonell (Senglars Mediona) pedig a tizedik (2:13:12) helyen végzett.

Az Elite kategória dobogósainak Dorin Florea, Marosvásárhely polgármestere adta át az érmeket és kupákat – az Országos Triatlon Szövetség és a Master Ski&Bike Klub által szervezett rangos sportesemény főtámogatója Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatala volt. A városvezető beszédében elmondta, örül annak, hogy a város ilyen rangos sporteseménynek adott otthont. „Remélem, hogy a sportolók jól érezték magukat Marosvásárhelyen, elégedettek voltak mind a szervezéssel, mind pedig a városunk nyújtotta lehetőségekkel. És remélem, hogy nem ez volt az egyetlen alkalom, hogy Országos Duatlon Bajnokság zajlott Marosvásárhely főterén” – mondta.

A kadétok közül a fiúk kategóriájában Mihail Șerban (Olimpia București – 00:40:31) Kanizsai Levente (CSM Cluj – 00:41:02) és Civga Robert (CSM Brăila – 00:41:45), a lányok közül pedig Șerbănescu Gabriela (CSM Brăila – 00:48:50), Ungvári Kinga (Master Ski&Bike Klub – 00:55:09) és Nyulas Orsolya (Master Ski&Bike Klub – 1:05:32) bizonyult a legjobbnak.

A Junior kategória első helyezettjei: Szabó Norbert (Tri-Aluta – 00:56:30), Dumitru Alexandru (CSM Brăila – 00:58:33) és Chindriș Alexandru (CSM Cluj – 1:01:09).

A profi sportolók mellett startvonalhoz állhattak az amatőrök is, akik 5 km szaladásban, 20 km kerékpározában és 2 km szaladásban próbálhatták ki magukat.

A 20-29 éves korcsoportban Cărsteanu Dombi András (Mountainriders – RO – 1:01:59), Erbs Gil (1:04:54) és Páll András (1:05:15) álltak dobogóra, míg a nők közül Yana Sandieva (Sofia – 1:17:20) és Karácsonyi Kinga (1:18:53).

A 30-39 évesek közül Szász Attila (Master Ski&Bike Klub – 1:03:19), Kovács András (DNF Racing – 1:03:50) és Pulugor József (Alpinsport – 1:06:12) bizonyult a legjobbnak. A nők közül pedig Szabó Szeréna (1:11:44), Ruff Csilla (1:15:08) és Sidó Katalin (Master Ski&Bike Klub – 1:20:00) végeztek az élen.

A negyven év fölötti férfiak versenyét Boldizsár Sándor nyerte, 1:02:12-es idővel, Ciulei Liviu második (1:07:40), Zin Sorin pedig a harmadik (1:10:49) helyen végzett.

A férfi váltót a Pop Andrei Daniel–Dunca Daniel páros nyerte (CS Mureșul – 00:54:41), második helyen Magda Alexandru–Boanca Ionuț (1:02:44), harmadikon pedig Klosz Viktor–Szabó Zoltán (Master Ski&Bike Klub – 1:04:40) végzett. A női váltót Albert Zsuzsanna–Hegedűs Krisztina páros nyerte, 1:15:28-as idővel, második helyre Bereczki Evelin–Jakab-Benke Bíborka (1:20:44) páros futott be. A vegyes váltó eredményei: első helyen a Gabos Mónika–Puskás Attila páros (Master Ski&Bike Klub – 1:10:12), második Klosz Péter–Dușa Adina (1:17:48), harmadikon pedig Fazakas Amália–Dániel János (Tria-Aluta – 1:23:33) végzett.