m.erdely.ma
1 EURO: 4,4209 RON | 100 HUF: 1,4325 RON | több

Archívum
sport
2012.01.19. | 09:13 Labdarúgás – A Barcelona nyerte az idei első El Clásicót – VIDEÓ

612

Bár a félidőben még vezetett, végül 2-1-re kikapott ősi riválisától, a vendég FC Barcelonától a címvédő Real Madrid a labdarúgó Spanyol a Király Kupa negyeddöntőjének szerdai első felvonásán.

A mérkőzés folyamán a katalánoknak több lehetőségük volt, mint a hazaiaknak, így megérdemelt győzelmet arattak. Az El Clásico visszavágóját egy hét múlva rendezik.

A Barcelona sikerével kiegyenlítette a két csapat örökmérlegét: a 217 tétmérkőzésen mindkét gárda 86-86 alkalommal diadalmaskodott, emellett 45 döntetlen született. Érdekesség, hogy Josep Guardiola 2008-as kinevezése óta a katalánok még nem szenvedtek vereséget a Santiago Bernabeu Stadionban.