1 EURO: 4,4330 RON | 100 HUF: 1,4088 RON | több
A szokás mindennel megbarátkoztat bennünket, kivéve a változást. (Colton, Charles Caleb (1780-1832), angol író)

Archívum
sport
2012.01.19. | 08:54 Férfi kézilabda Eb – Fantasztikus döntetlen a spanyolok ellen

575 2
Fotó: Srdjan Suki (MTI/EPA)

A magyar férfi kézilabda-válogatott óriási küzdelemben döntetlent ért el a világbajnoki bronzérmes spanyolok ellen a szerbiai Eb-n.

A spanyolok a nyitókörben a sportág trónján ülő franciákat verték, míg a magyarok döntetlent játszottak az oroszokkal. Szerdán az oroszok négygólos vereséget szenvedtek a franciáktól, így egy mostani magyar győzelem biztos középdöntőt ért volna.

Az első fordulóban Iváncsik Tamás térdszalag-szakadást szenvedett, helyére az első felnőtt világversenyén szereplő Szöllősi Szabolcs került. A részleges ferdehasizom-szakadással kezelt Zubai Szabolcs vállalta a játékot.

A két csapat bemutatkozásánál már érződött, hogy a sok ezernyi magyar szimpatizáns miatt ismét hazai pályán érezheti magát a Mocsai-csapat.

Eleinte nagyon nehezen lehetett feltörni a betömörülő spanyol védőfalat, ha mégis sikerült, akkor Sierra védett. Az első magyar gólra – három értékesített Canellas-büntető után – hét és fél percet kellett várni. A közönség nagy többségének kívánsága ezután teljesült, mert feljavult a védekezés és a támadás is, s Mikler védéseinek, valamint Mocsai Tamás találatainak köszönhetően negyedóra elteltével egyenlített a magyar együttes (6-6).

Császár hetese már a vezetést jelentette (19. p: 9-8), és Ilyés kiállítása sem törte meg a lendületet. A spanyolok időt kértek, majd Laluska második büntetése alatt feljöttek egy gólra, pedig ebben a szakaszban Mikler hétméterest védett.

A szünet után néhány bírói ítélet „kiverte a biztosítékot" a magyar kispadnál és a nézőtéren, de Mikler újabb bravúrját követően ismét a szurkolás hangjait lehetett hallani fülsüketítő hangerővel.

Egyre paprikásabb lett a hangulat a pályán, majd 13-13-nál Schuchot kiállították. Ezt a periódust túlélve új erőre kapott a magyar csapat, a 16-14-es előny azonban gyorsan elillant.

Innen indult az utolsó negyedóra, a spanyolok pedig visszavették a vezetést, miután hatperces magyar gólcsend következett.

Laluska harmadik büntetése már végleges kizárást ért. Ezt kihasználta a rivális, meglépett 19-17-re, később pedig 23-21-re is vezetett, amikor is öt perccel a vége előtt a kapitány időt kért.

Császár büntetője és Mikler védése a hajrában visszahozta a magyar reményt, Ilyés azonban labdát vesztett. A spanyolok kezében volt a győzelem és a továbbjutás, ám rontottak. Maradt 19 másodperc az egyenlítésre, Mikler helyett mezőnyjátékos ment be a pályára, és Schuch végül óriási izgalmak közepette időntúli hetest harcolt ki, amelyet Császár higgadtan értékesített.

Jött is a megérdemelt „Szép volt fiúk!" a lelátóról, mivel a küzdeni tudás ismét pontot ért. Érdekesség, hogy a magyarok 10 perc büntetést kaptak, a spanyolok egyet sem.

Az újabb döntetlennel kedvező helyzetbe került a magyar csapat, mivel az oroszoknak most már muszáj pontot szerezniük a spanyolok ellen pénteken.

Mocsai: büszke vagyok a csapatomra

„Óriási küzdelemben, ilyen dramaturgiával igazságos döntetlen született – mondta Mocsai Lajos, a magyar válogatott szövetségi kapitánya. – Komoly eredmény az előző világbajnokság harmadik helyezettje elleni pontszerzés. A mérkőzés elején nehezen találtuk a spanyol védekezés ellenszerét és ziccereket is hagytunk ki. De szerencsére végül sikerült javítani a támadójátékon, majd mi is vezettünk, aztán ők jöttek vissza, végül nekünk kellett időn túli hétméteresből egyenlítenünk. Büszke vagyok a csapatomra, hogy így szerepel az Eb, és most pedig a világbajnok következik pénteken. Lehetne vitatni a mai mérkőzésen a kihagyott helyzeteinket és kiállításainkat, ezzel együtt összességében igazságos a döntetlen. Bízom a továbbjutásban.”

Valero Rivera, a spanyol válogatott szövetségi kapitánya úgy látta, a jó kezdésük után leromlott a védekezésük. „A végjátékban volt esélyünk a győzelemre, ám azt kell mondanom, mindkét csapat megérdemelte a döntetlent.”

A meccs egyik hőse, Császár Gábor is bízik a továbbjutásban. „Ez a csapat már évek óta szerényen és alázatosan dolgozik, és nem hiába jöttünk: tudtunk extrát nyújtani, és rengeteg embert megörvendeztettünk ma este. Ilyen csapatban játszani és sorsdöntő hétméterest lőni nem is akkora felelősség, mert sokan álltak mögöttem. Örülök annak, hogy magunknak kapartuk ki a szerencsét, és nem más kezében van a sorsunk. Bízom a továbbjutásban.”

Magyarország-Spanyolország 24-24 (12-11)
Franciaország-Oroszország 28-24 (16-11)

Az állás: 1. Spanyolország 3 pont, 2. Franciaország 2 (54-53), 3. Magyarország 2 (55-55), 4. Oroszország 1

A csoport további programja:
péntek, 3. forduló:
Oroszország-Spanyolország 18:15 ó
Magyarország-Franciaország 20:15 ó

MTI

Csiripelés Twitterre

Archív cikkekhez nem írható hozzászólás!

Pesti jampi írta (2012-01-20 00:06:43)
Képzeljétek Barátaim,
a spanyolok a bíróra fogják, hogy pontot vesztettek. Mikor a meccs nagy részét mi irányítottuk és az erősségeiket(átlövés, lerohanás, szélső játék)kikapcsoltuk, valamint a mi 5-ször kaptunk 2 percet, míg ők egyszer sem!!!

hívő írta (2012-01-19 09:03:28)
Hajrá fiúk! Gratulálok! Mocsai kapitány karizmatikus ember! Isten tartsa meg!